Biała księga szczepień HPVBIAŁA KSIĘGA SZCZEPIEŃ HPV – pobierz

Przygotowaliśmy niniejsze opracowanie dla wszystkich, którzy chcą podjąć przemyślaną decyzję w sprawie podania swojemu dziecku szczepionki przeciwko wirusowi HPV.

Niniejsze opracowanie to zbiór faktów. Fakty te poparte są badaniami naukowymi bądź oficjalnymi raportami agencji rządowych czy badaniami klinicznymi producenta. W opracowaniu poruszamy zagadnienia bezpieczeństwa i skuteczności szczepień przeciwko wirusowi HPV, a także kwestie jakości badań klinicznych dopuszczających szczepionkę do stosowania na dużej populacji. Znajdziesz tu wypowiedzi światowej sławy naukowców oraz lekarzy, komentujących badania kliniczne przedłożone przez producentów szczepionek oraz badających skutki szczepień przeciwko wirusowi HPV. Jest to także przegląd sytuacji i statusu szczepień HPV na świecie. Znajdziesz tu również krótki zarys, popartych badaniami naukowymi, metod profilaktyki i leczenia zakażeń wirusem HPV oraz raka szyjki macicy. Z materiałami źródłowymi będziesz mógł zapoznać się, korzystając z załączonych referencji. Zdecydowana większość źródeł, to recenzowane artykuły medyczne i naukowe, które znajdują się w powszechnie dostępnej bazie danych Narodowego Instytutu Zdrowia USA zwanej PubMed.

Z niespotykanym dotąd tempem wdrożenia, szczepionka przeciwko wirusowi HPV została dodana do programu szczepień w prawie wszystkich krajach europejskich, w tym Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Włoch, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii oraz innych krajach rozwiniętych, takich jak Australia, Kanada i USA. Czy oznacza to, że istnieje pełne porozumienie i solidne podstawy naukowe dla tego działania?  Nie. Istnieją natomiast uzasadnione wątpliwości, co do bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki HPV, a tym samym zasadności decyzji o jej włączeniu do programu szczepień ochronnych. O tych kontrowersjach traktujemy w niniejszym opracowaniu.

Jako reprezentanci interesu społecznego, działamy na rzecz rozpowszechniania wiedzy, wspieramy dialog, współczucie i zrozumienie między wszystkimi odpowiedzialnymi podmiotami, zarówno publicznymi jak i prywatnymi. Zapraszamy wszystkich rodziców, lekarzy, naukowców i pacjentów do współtworzenia Białej Księgi Szczepień HPV oraz współdziałania w zakresie edukacji o szczepieniach, popartej badaniami naukowców niezależnych od przemysłu farmaceutycznego. 

Jeśli uznasz informacje zawarte w niniejszym opracowaniu za ważne, podziel się z innymi.

 

Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN wyraża zgodę, a wręcz zachęca do kopiowania i publicznego rozpowszechniania swojego opracowania w całości lub w częściach, pod warunkiem niezmienionej treści i podania źródła opracowania.


  
 
Przeczytaj Księgę bez pobierania:
 

 

KAMPANIA INFORMACYJNA SKIEROWANA DO WSZYSTKICH JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W SPRAWIE STOSOWANIA SZCZEPIEŃ P/HPV W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ HPV


Pismo stowarzyszenia w sprawie Programu Profilaktyki Zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) – pobierz

Odpowiedź GIS z dnia 21.10.2019 oraz AOTMiT z dnia 10.10.2019

Odpowiedź stowarzyszenia na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia z dnia 21.10.2019 roku oraz AOTMiT z dnia 10.10.2019 roku


Podziel się wiedzą i udostępnij: